შპს „საქართველოს გაერთიანებული წყალმომარაგების კომპანიის“ მიერ ვანის მუნიციპალიტეტის საკანალიზაციო სისტემის, ჩამდინარე წყლების გამწმენდი ნაგებობისა და მის გასწვრივ ნაპირსამაგრი ნაგებობის მშენებლობისა და ექსპლუატაციის პროექტის სკოპინგის ანგარიში
იმერეთი, ვანი, ქ. ვანი, ვანის მუნიციპალიტეტი
გაცნობებთ, რომ გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს სსიპ გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების  ცენტრი აქვეყნებს დაგეგმილი საქმიანობის სკოპინგის ანგარიშს:
დაგეგმილი საქმიანობის სკოპინგის ანგარიშთან დაკავშირებული წერილობითი შენიშვნები და მოსაზრებები შეგიძლიათ,  წარუდგინოთ  სსიპ გარემოს ეროვნულ სააგენტოს 2023 წლის 26 სექტემბრის ჩათვლით მისამართზე: ქ. თბილისი, დ. აღმაშენებლის გამზირი N150 ან გაუგზავნოთ ელ-ფოსტაზე: eia@mepa.gov.ge

The scoping report on the project of LTD, ‘’United Watter Supply Company of Georgia, about the construction and operation of the Vani Municipality wastewater system, wastewater treatment plant, and embankment along it
Imereti, Vani , City Vani, Imereti, Vani, the Municipality of Vani
We would like to inform you that the LEPL of the EIEC of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia is publishing the scoping report for the planned activity.
The scoping report on the project of LTD, ‘’United Water Supply Company of Georgia, about the construction and operation of the Vani Municipality wastewater system, wastewater treatment plant, and embankment along it.
The comments and opinions regarding the scoping report for the planned activity require submission in writing to the LEPL of the Environmental National Agency at the address: Tbilisi City, D. Agmashenebeli Avenue N.150, or by email at eia@mepa.gov.ge  by September 26, 2023, inclusive.