შპს „ჯეო ენტერპრაიზის“ მიერ ქ. რუსთავში მეტალურგიული საწარმოს ექსპლუატაციის პირობების ცვლილების პროექტი
დაგეგმილი საქმიანობის გარემოზე ზემოქმედების შეფასების ანგარიშთან დაკავშირებული წერილობითი შენიშვნები და მოსაზრებები შეგიძლიათ,  წარუდგინოთ  სსიპ გარემოს ეროვნულ სააგენტოს 2023 წლის 20 დეკემბრის ჩათვლით მისამართზე: ქ. თბილისი, დ. აღმაშენებლის გამზირი N150 ან გაუგზავნოთ ელ-ფოსტაზე: eia@mepa.gov.ge

The project of changing the operating conditions of the metallurgical enterprise in Rustavi by "Geo Enterprise" Ltd.
Kvemo Kartli, Rustavi, City Rustavi, Kvemo Kartli, Rustavi Rustavi, Rustavi
The EIEC of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia publishes the environmental impact assessment report of the planned activity:
by "Geo Enterprise" Ltd. The project of changing the operating conditions of the metallurgical enterprise in Rustavi.
The written comments and opinions related to the environmental impact assessment report of the planned activity should be sent to the National Environment Agency by December 20, 2023, at the address: Tbilisi, D. Agmashenebeli Avenue N150, or sent to e-mail: eia@mepa.gov.ge.