შპს „ენერჯი სოლუშენს 2“-ის სოფ. იაღლუჯას მიმდებარედ 50 მგვტ დადგმული სიმძლავრის მზის ელ. სადგურისა და 110 კლვტ-იანი ძაბვის ეგხ-ის მშენებლობისა და ექსპლუატაციის პროექტის სკოპინგის ანგარიში
დაგეგმილი საქმიანობის სკოპინგის ანგარიშთან დაკავშირებული წერილობითი შენიშვნები და მოსაზრებები შეგიძლიათ,  წარუდგინოთ  სსიპ გარემოს ეროვნულ სააგენტოს 2023 წლის 4 დეკემბრის ჩათვლით მისამართზე: ქ. თბილისი, დ. აღმაშენებლის გამზირი N150 ან გაუგზავნოთ ელ-ფოსტაზე: eia@mepa.gov.ge
დეტალური ინფორმაციისთვის იხილეთ ბმული - https://ei.gov.ge/ka/info/bf162a69-fc9d-45b7-bfae-21189023b3ca
2023 წლის 30 ნოემბერს 14:00 საათზე მარნეულის მუნიციპალიტეტის მერიის შენობაში (მის: რუსთაველის ქ. N73)

Scoping report for the construction and operation of a 50 MW installed capacity solar power plant and a 110 KW electric power plant in the vicinity of the village of Yagluja of Energy Solutions 2 LLC
Kvemo Kartli, Marneuli, City Marneuli, Kvemo Kartli, Marneuli, Marneuli City, Marneuli municipality
The comments and opinions related to the scoping report of the planned activity can be sent in writing to the National Environmental Agency by December 4, 2023, inclusive, at the address: Tbilisi City, D. Agmashenebeli Avenue N150, or by e-mail: eia@mepa.gov.ge.
For detailed information, see the environmental assessment portal at https://ei.gov.ge/ka/info/bf162a69-fc9d-45b7-bfae-21189023b3ca
• November 30, 2023, at 14:00 in the building of the City Hall of Marneuli Municipality (address: Rustaveli St. N73)