შპს ,,განახლებადი ენერგიის რეგიონალური კომპანიის’’ მიერ ონის მუნიციპალიტეტში, მდ. ჯეჯორაზე 15.23 მგვტ. სიმძლავრის სორგითი 1 და 15.56 მგვტ. სიმძლავრის სორგითი 2 ჰესების კასკადის მშენებლობისა და ექსპლუატაციის პროექტი
რაჭა-ლეჩხუმი და ქვემო სვანეთი, ონი, სოფ. პიპილეთი, ონის მუნიციპალიტეტი, სოფ. პიპილეთი
დაგეგმილი საქმიანობის სკოპინგის ანგარიშთან დაკავშირებული წერილობითი შენიშვნები და მოსაზრებები შეგიძლიათ,  წარუდგინოთ  სსიპ გარემოს ეროვნულ სააგენტოს 2023 წლის 15 დეკემბრის ჩათვლით მისამართზე: ქ. თბილისი, დ. აღმაშენებლის გამზირი N150 ან გაუგზავნოთ ელ-ფოსტაზე: eia@mepa.gov.ge
დეტალური ინფორმაციისთვის იხილეთ ბმული - https://ei.gov.ge/ka/info/8724abe9-de12-4f34-aad6-ed112ff77fe5
2023 წლის 13 დეკემბერს 11:00 საათზე ონის მუნიციპალიტეტის სოფ. ირის ადმინისტრაციული ერთეულის შენობაში
2023 წლის 13 დეკემბერს 15:00 საათზე ონის მუნიციპალიტეტის სოფ. პიპილეთის ადმინისტრაციული ერთეულის შენობაში

The project of construction and operation of a cascade of 15.23 MW Sorgit 1 and 15.56 MW Sorgit 2 HPPs on the Jejora River in Oni Municipality by'' Regional Renewable Energy Company'' LLC.
Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti, Oni , Village Pipileti, Oni, village Pipileti
The written comments and opinions related to the scoping report for the planned activity should be sent to the National Environment Agency by December 15, 2023, at the address: Tbilisi City, D. Agmashenebeli Avenue N150, or sent to e-mail: eia@mepa.gov.ge.
For detailed information, see the link: https://ei.gov.ge/ka/info/8724abe9-de12-4f34-aad6-ed112ff77fe5
The public review of the scoping report for the planned activities will be held:
• On December 13, 2023, at 11:00 in the village of Oni municipality, in the building of the administrative unit.
• On December 13, 2023, at 15:00 in the village of Oni municipality, in the building of the Pipileti administrative unit