შპს „სოკარ ჯორჯია პეტროლეუმის“ მიერ ქ. თბილისში, ლილოს მიმდებარედ 100 მ3-ზე მეტი მოცულობის ნავთობპროდუქტების საცავის მოწყობისა და ექსპლუატაციის პროექტი
დაგეგმილი საქმიანობის სკოპინგის ანგარიშთან დაკავშირებული წერილობითი შენიშვნები და მოსაზრებები შეგიძლიათ,  წარუდგინოთ  სსიპ გარემოს ეროვნულ სააგენტოს 2023 წლის 19 დეკემბრის ჩათვლით მისამართზე: ქ. თბილისი, დ. აღმაშენებლის გამზირი N150 ან გაუგზავნოთ ელ-ფოსტაზე: eia@mepa.gov.ge

Project for the arrangement and operation of storage of petroleum products with a volume of more than 100 m3 in the vicinity of Lilo in Tbilisi, by "SOCAR Georgia Petroleum" Ltd.
Tbilisi, Tbilisi, City Tbilisi, Tbilisi, Tbilisi City,Tbilisi City, Samgori district
The written comments and opinions on the scoping report for the planned activity should be submitted to the LEPL National Environment Agency by December 19, 2023. Address: Tbilisi City, D. Agmashenebeli Avenue, N150, or send an email to eia@mepa.gov.ge.
For detailed information, see the link: https://ei.gov.ge/ka/info/1893e1c8-02f1-4609-b286-558768729f90
December 15, 2023, at 13:00 in the building of the Samgori district administration (address: Moscow Avenue N14)