ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
მემორანდუმს ხელი გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის დირექტორმა, თამარ ალადაშვილმა და განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორმა, თამარ მახარაშვილმა მოაწერეს.
„მნიშვნელოვანია გარემოსდაცვით და აგრარულ სფეროში უმაღლესი განათლების დარგობრივი მახასიათებლების შემუშავებისა და განვითარების პროცესში განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრის მხარდაჭერა. ვფიქრობ, ჩვენი თანამშრომლობა ხელს შეუწყობს ორივე სფეროს სპეციალისტებისთვის განათლების ხარისხის განვითარებას“, - განაცხადა თამარ ალადაშვილმა.
მემორანდუმი ითვალისწინებს მხარეებს შორის თანამშრომლობას გარემოსდაცვით და აგრარულ სფეროებში პროფესიული მომზადების და გადამზადების პროგრამების შემუშავებისა და დანერგვის მიმართულებით.

A memorandum of cooperation was signed
Tamar Aladashvili, Director of the Eiec, and Tamar Makharashvili, Director of the National Center for Education Quality Development, both signed the memorandum.
"Supporting the National Centre for Education Quality Development in the development of sectoral features of higher education in the sectors of environment and agriculture is critical. Our collaboration, I believe, will assist to improve the quality of education for specialists in both sectors "- Tamar Aladashvili stated.
The memorandum provides for cooperation between the parties in the development and implementation of vocational training and retraining programs in the environmental and agricultural fields.