სომხეთის დელეგაციასთან სამუშაო შეხვედრა გაიმართა
გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის დირექტორი თამარ ალადაშვილი სომხეთის გარემოს დაცვის სამინისტროს ჰიდრომეტეოროლოგიისა და მონიტორინგის  სააგენტოს უფროსს ლევონ აზიზიანს, შეხვდა.
შეხვედრაზე ორ მხარეს შორის მომავალი თანამშრომლობის საკითხები და . საქარათველოს და სომხეთის ორჰუსის ცენტრებს შორის კავშირი განიხილეს. სომხეთის დელეგაციის წარმომადგენლები  გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის საქმიანობას  და იმ საგანმანათლებლო და საინფორმაციო სერვისებს გაეცნენ, რომელსაც  ცენტრი სთავაზობს მოსახლეობას.
გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის მიერ სომხეთისთვის გამოცდილების გაზიარების მიზნით შემდგომი ქმედებები დაიგეგმა.
შეხვედრა USAID-ის სამხრეთ კავკასიის რეგიონული წყლის მართვის პროგრამის (SCRWM)  მხარდაჭერით გაიმართა.

A working meeting was held with the delegation of Armenia
Director of Environmental Information and Education Center Tamar Aladashvili met Levon Azizian, Head of Hydrometeorology and Monitoring Agency of the Ministry of Environmental Protection of Armenia.
At the meeting, issues of future cooperation between the two sides and the connection between the centers of Georgia and Armenia's Aarhus were discussed. The representatives of the Armenian delegation got acquainted with the activities of the Environmental Information and Education Center and the educational and informational services that the center offers to the population.
Further actions were planned by the Center for Environmental Information and Education to share experience with Armenia.
The meeting was held with the support of USAID's South Caucasus Regional Water Management Program (SCRWM).