სასწავლო კურსი “ გარემოსდაცვითი მმართველი”
გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრში სასწავლო კურსი - „გარემოსდაცვითი მმართველი“ დაიწყო. მონაწილეებს სიტყვით მიმართა ცენტრის  დირექტორმა თამარ ალადაშვილმა და მათ წარმატებული სასწავლო პროცესი უსურვა.
„გარემოსდაცვითი მმართველის“ სასწავლო კურსი კომპანიებს საშუალებას აძლევს ჰყავდეთ კანონით დაკისრებული მოთხოვნებისა და თანამედროვე სამყაროს სტანდარტების გათვალისწინებით გადამზადებული კადრები, რომლებიც შეძლებენ კომპანიის ნარჩენების მართვის გეგმის მომზადება - განხორციელებას და საქართველოს კანონმდებლობის მოთხოვნებით გათვალისწინებული საკითხების შესრულებაზე შიდა კონტროლის განხორციელებას.
სასწავლო კურსს მრავალწლიანი გამოცდილების მქონე დარგის სპეციალისტები უძღვებიან და მასში მონაწილეობა შეუძლია როგორც კომპანიების მიერ წარმოდგენილ კანდიდატებს, ასევე ყველა დაინტერესებულ პირს.

Educational Course- Environmental Manager
The Educational Course-Environmental Manager has started in the Environmental Information and Education Centre. The Director of the centre, Tamar Aladashvili addressed the participants and wished them a successful studying process.
This course gives an opportunity to the companies to have a qualified and retrained environmental manager suitable for the modern standards, who will be able to develop/implement a waste management plan for the company and to control the environmental performance  according to the Georgian legislative requirements.
The educational course is managed by the highly experienced specialists in the field and the candidates presented by private companies as well as any other interested persons can participate in the education course.