თუ ხარ გარემოსდაცვითი საკითხებით დაინტერესებული, მოტივირებული მოსწავლე, ჩართული ხარ გარემოსდაცვით აქტივობებში, ან გაქვს სურვილი, გაიღრმავო ცოდნა ამ მიმართულებით, ეს პროექტი შენთვისაა. ეკოლიდერთა სკოლა საშუალებას მოგცემს, მიიღო როგორც თეორიული, ასევე პრაქტიკული ცოდნა აქტუალურ და საინტერესო გარემოსდაცვით საკითხებზე. ეკოლიდერთა სკოლაში მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ IX-XII კლასის მოსწავლეებს.
მონაწილეთა შერჩევა მოხდება განცხადებისა და გასაუბრების საფუძველზე.
გთხოვთ, გაითვალისწინოთ, შეხვედრები გაიმართება დისტანციურად, ZOOM პლატფორმის მეშვეობით, აპრილსა და მაისში, ყოველ ორშაბათს და ოთხშაბათს, 16:00 საათიდან 18:00 საათამდე. გასვლითი აქტივობები დაგეგმილია ივნისში.
პროგრამის ფარგლებში თქვენ გაეცნობით შემდეგ თემებს:
● მდგრადი განვითარების მიზნები
● ადამიანის ეკოლოგიური უფლებები
● ნარჩენების მართვის მნიშვნელობა და არსებული საუკეთესო პრაქტიკა
● ფუტკარი - მათი მნიშვნელობა და მოვლა
● ბიომრავალფეროვნების მნიშვნელობა და დაცვის მექანიზმები
● დაცული ტერიტორიების მნიშვნელობა
● ურბანული ბიომრავალფეროვნება და ეკოაქტივიზმი
● ფრინველები და მათი როლი გარემოში
● გენდერი და გარემოს დაცვა
● კლიმატის ცვლილება
● ტყის მდგრადი მართვა
● გარემოსდაცვითი განათლებისა და საზოგადოებასთან ურთიერთობის როლი გარემოს დაცვაში
● პრეზენტაციის წარდგენა
● ადამიანის საქმიანობის ზეგავლენა გარემოზე და წარმოქმნილი პრობლემები
გთხოვთ, გაითვალისწინეთ, ეკოლიდერის სტატუსი მიენიჭება მხოლოდ იმ მონაწილეს, რომელიც რეგულარულად დაესწრება ლექციებს. საპატიოდ ჩაითვლება მხოლოდ 2 გაცდენა.
პროგრამაზე რეგისტრაციისთვის, გთხოვთ გადახვიდეთ ბმულზე და შეავსოთ სააპლიკაციო ფორმა - https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSczs5aGDLmb1B_DCQ_-ytYwz0nlUdxLUiMa_AJp1aHUKMvFqA/viewform
განცხადების მიღების ბოლო ვადაა 20 მარტი.
დამატებითი ინფორმაციისთვის დაუკავშირდით გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის განათლების პროექტების სამსახურის მთავარ სპეციალისტს ანა ცაცანაშვილს  ტელ: 555 20 4321; ელფოსტა: ana.tsatsanashvili@eiec.gov.ge

ECOLEADERS SCHOOL ADMISSIONS BEGINS
If you are a motivated student interested in environmental topics, involved in environmental activities, or have an intention to deepen your knowledge in this area, this project is for you. You will be able to gain both theoretical and practical knowledge on current and interesting environmental topics. Students in grades IX-XII can take part in the Ecoleaders School.
Participants will be selected based on an application and an interview.
Please be aware that in April and May, meetings will be conducted online via the Zoom platform on Mondays and Wednesdays from 4:00 to 6:00. There will be outreach events throughout June..
Within the programme, you will gain knowledge about the following topics:
● Sustainable Development Goals
● Human Environmental Rights
● The Importance of Waste Management and Existing Best Practices
● Bees – Their Importance and Care
● The Importance of Biodiversity and Protection Mechanisms
● The Importance of Protected Areas
● Urban Biodiversity and Eco-activism
● Birds and Their Role in the Environment
● Gender and Environmental Protection
● Climate Change
● Sustainable Forest Management
● The Role of Environmental Education and Public Relations in Environmental Protection
● Presentation Submission
● Impact of Human Activities on the Environment and Emerging Problems
Please be aware that only those who consistently attend lectures will be eligible to receive the EcoLeader status. There will only be two respectable absences.
Please follow this link and complete the application to register for the program: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSczs5aGDLmb1B_DCQ_-ytYwz0nlUdxLUiMa_AJp1aHUKMvFqA/viewform
The deadline for applications is March 20.
For additional information, please contact Ana Tsatsanashvili, Chief Specialist of the Education Projects Service of the EIEC. Phone number: 555 20 4321; Email: ana.tsatsanashvili@eiec.gov.ge