სასკოლო სახელმძღვანელოების ავტორებისთვის ტრენინგები გაიმართა
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრმა სასკოლო სახელმძღვანელოების „მე და საზოგადოება” (III-IV კლასებისთვის) და „ჩვენი საქართველო” (V-VI კლასებისთვის) ავტორებისთვის გარემოსდაცვით საკითხებზე ტრენინგები ჩაატარა, რომლის მიზანიც სასკოლო სახელმძღვანელოებში გარემოსდაცვითი საკითხების სწორად ასახვაა.
ტრენინგები მოიცავდა გარემოსდაცვით სამ თემას: ადამიანის გარემოსდაცვითი უფლებები და ვალდებულებები, საქართველოს დაცული ტერიტორიები და კლიმატის ცვლილებით გამოწვეული კატასტროფების რისკის შემცირება. შეხვედრის მონაწილეებს დამხმარე სახელმძღვანელო მასალაც მიეწოდათ.
სასკოლო სახელმძღვანელოების გრიფირების გამოცხადებამდე, მიმდინარეობს საგნობრივი სტანდარტების გადახედვა და მასში ცვლილებების შეტანა. სახელმძღვანელოების „მე და საზოგადოება” (III-IV კლასებისთვის) და „ჩვენი საქართველო” (V-VI კლასებისთვის) საგნობრივი სტანდარტები მოიაზრებს ისეთ თემებს, როგორიცაა: გარემოს დაცვა, ადამიანის უფლებები, დაცული ტერიტორიები, სტიქიური მოვლენები და კატასტროფების რისკის შემცირება.

Pieces of training were held for the authors of textbooks
The EIEC of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia conducted training on environmental issues for the authors of the textbooks "Me and Society" (grades III-IV) and "Our Georgia" (grades V-VI), with the aim of correctly addressing environmental issues in school textbooks.
The training covered three environmental topics: environmental human rights and duties; protected areas in Georgia; and disaster risk reduction. Support participants were also provided with supporting manual materials.
Prior to the announcement of the textbook certification, the subject standards were revised and amended. The subject standards of the textbooks "Me and Society" (grades III-IV) and "Our Georgia" (grades V-VI) cover topics such as the environment, human rights, protected areas, natural disasters, and disaster risk reduction.