„ეკოლიდერთა სკოლაში“ 2024 წლის სასწავლო კურსი დაიწყო
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის „ეკოლიდერთა სკოლაში“ 2024 წლის სასწავლო კურსი დაიწყო.
IX-XII კლასის მოსწავლეები, სასწავლო პროგრამის ფარგლებში, მიიღებენ ინფორმაციას მდგრადი განვითარების მიზნების, ადამიანის ეკოლოგიური უფლებების, ნარჩენების მართვის მნიშვნელობის, დაცული ტერიტორიების, ბიომრავალფეროვნების, კლიმატის ცვლილების, ტყის მდგრადი მართვისა და გარემოსდაცვითი განათლების შესახებ.
2024 წელს, კონკურსის საფუძველზე, მთელი საქართველოს მასშტაბით „ეკოლიდერთა სკოლაში“ მოხვედრა 66 მოსწავლემ შეძლო.
სასწავლო კურსი ორი თვე გაგრძელდება. თეორიულ სწავლებასთან ერთად, მოეწყობა საველე გასვლები. ლექციებს გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის წარმომადგენლები და მოწვეული სპეციალისტები ჩაატარებენ. „ეკოლიდერთა სკოლა“ დისტანციურად, ZOOM-ის პლატფორმით განხორციელდება.

The learning course for ‘’Ecolider School’’ has started
The learning course of  ‘’ Ecolider School’’ in EIEC, of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia, has been started.
Students in IX-XII grade classes will receive information about sustainable development goals, human ecological rights, the importance of waste management, protected areas, biodiversity, climate change, sustainable forest management, and environmental education.
66 students from Georgia were accepted into the "School of Ecoleaders" in 2024 as a result of the contest.
The training course will last two months. Along with theoretical training, field trips will be organized. Lectures will be held by representatives of the EIEC and invited specialists. "Ecolider School" will be conducted remotely on the Zoom platform.