გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრი პროექტის - „კლიმატის ცვლილებით გამოწვეული კატასტროფების რისკის შემცირება საქართველოში“ ფარგლებში აცხადებს მწვანე ბანაკის - „კლიმატის ელჩები“ მონაწილეების შერჩევას, რომელიც გაიმართება 1 - 7 ივლისს, ბაკურიანში.
ბანაკი მიზნად ისახავს 15 - 17 წლის ახალგაზრდებში გარემოსდაცვითი საკითხების  და კლიმატის ცვლილების შესახებ ცნობიერების ამაღლებას. ბანაკი ხელს შეუწყობს  მონაწილეებს შორის გუნდური მუშაობის ჩვევების გაძლიერებას, კომუნიკაციის  უნარების განვითარებას, პროექტების წერისა  და პრეზენტაციის ტექნიკების შესწავლას.
ბანაკის შედეგად მონაწილეები, ლიდერებთან ერთად, შეიმუშავებენ ერთობლივ ინიციატივებს გარემოსდაცვით საკითხებზე, რომლებსაც ადგილობრივ დონეზე განახორციელებენ.
ბანაკის მონაწილეები შეირჩევიან მთელი საქართველოს მასშტაბით. მონაწილეთა შერჩევა მოხდება ორ ეტაპად:
1. სააპლიკაციო ფორმა: https://forms.gle/EEkBv65Wrh2BsnwA8
მივესალმებით შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირთა მონაწილეობას და შესაბამისად ვიზრუნებთ ამისთვის საჭირო პირობების უზრუნველყოფაზე. აპლიკაციის შევსებისას, გთხოვთ, მიუთითოთ თქვენი სპეციალური საჭიროების შესახებ.
აპლიკაციის გამოგზავნის ბოლო ვადაა 10 ივნისი.
მწვანე ბანაკი ,,კლიმატის ელჩები"  გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს სსიპ გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის მიერ გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) ფართომასშტაბიანი ინიციატივის ,,კლიმატის ცვლილებით გამოწვეული კატასტროფების რისკის შემცირება საქართველოში" ფარგლებში იმართება, რომელიც საქართველოს მოსახლეობის კლიმატის ცვლილებით გამოწვეული კატასტროფებისგან დაცვას ემსახურება და კლიმატის მწვანე ფონდის (GCF), საქართველოს, შვედეთისა და შვეიცარიის მთავრობების მხარდაჭერით ხორციელდება.
ბანაკთან დაკავშირებით დამატებითი ინფორმაციისთვის საკონტაქტო პირია პროექტის კოორდინატორი სოფიო ბერიშვილი (ტელ: 598313132 ელ.ფოსტა: sopio.berishvili@eiec.gov.ge).

THE  EIEC ANNOUNCES THE SELECTION OF PARTICIPANTS IN THE GREEN CAMP, "CLIMATE AMBASSADORS," WITHIN THE PROJECT "REDUCING THE RISK OF CLIMATE-DRIVEN DISASTERS IN GEORGIA,"  WHICH WILL BE HELD ON JULY 1-7 IN BAKURIANI.
THE CAMP'S GOAL IS TO INCREASE 15 TO 17-YEAR-OLDS' UNDERSTANDING OF ENVIRONMENTAL CONCERNS AND CLIMATE CHANGE. PARTICIPANTS WILL LEARN PROJECT WRITING AND PRESENTATION STRATEGIES, IMPROVE COMMUNICATION ABILITIES, AND BUILD STRONGER COLLABORATIVE HABITS DURING THE CAMP.
FOLLOWING THE CAMP, THE PARTICIPANTS AND THE LEADERS WILL WORK TOGETHER TO CREATE COLLABORATIVE ENVIRONMENTAL ACTIVITIES THAT WILL BE CARRIED OUT LOCALLY.
PARTICIPANTS IN THE CAMP ARE CHOSEN FROM THROUGHOUT GEORGIA. TWO STAGES OF PARTICIPANT SELECTION WILL BE PLACE:
1.   FILL OUT THE APPLICATION FORMS: HTTPS://FORMS.GLE/EEKBV65WRH2BSNWA8
2.   CONSULTATION
WE WELCOME THE PARTICIPATION OF PEOPLE WITH DISABILITIES AND WILL TAKE CARE TO PROVIDE THE NECESSARY CONDITIONS FOR IT. WHEN FILLING OUT THE APPLICATION, PLEASE INDICATE YOUR SPECIAL NEEDS.
THE APPLICATION DEADLINE IS JUNE 10.
THE GREEN CAMP "CLIMATE AMBASSADORS" IS ORGANIZED BY THE EIEC OF THE MINISTRY OF ENVIRONMENTAL PROTECTION AND AGRICULTURE OF GEORGIA WITHIN THE LARGE-SCALE INITIATIVE OF THE UNITED NATIONS DEVELOPMENT PROGRAMME (UNDP) "REDUCING THE RISK OF CLIMATE-DRIVEN DISASTERS IN GEORGIA," WHICH SERVES TO PROTECT THE POPULATION OF GEORGIA FROM CLIMATE-DRIVEN DISASTERS IN GEORGIA AND IS SUPPORTED BY THE GREEN CLIMATE FUND (GCF) AND THE GOVERNMENTS OF GEORGIA, SWEDEN, AND SWITZERLAND.
FOR ADDITIONAL INFORMATION ABOUT THE CAMP, THE CONTACT PERSON IS THE PROJECT COORDINATOR, SOPIO BERISHVILI (TEL: 598313132; E-MAIL: SOPIO.BERISHVILI@EIEC.GOV.GE).