„გარემოსდაცვითი მმართველის” 2024 წლის კურსზე სასწავლო პროცესი დასრულდა
კურსის ფარგლებში 19 გარემოსდაცვითი მმართველი მომზადდა. კურსდამთავრებულებს სერტიფიკატები გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის დირექტორის მოადგილემ ეკატერინე ბენდელიანმა გადასცა.
მონაწილეებმა კომპანიის ნარჩენების მართვის გეგმის მომზადებისა და განახლების, ნარჩენების კლასიფიცირების, ნარჩენების მართვის ელექტრონულ სისტემაში მუშაობის, კომპანიის ნარჩენების მართვის გეგმის განხორციელებისა და ორგანიზების, კომპანიის თვითმონიტორინგისა და შიდა კონტროლის განხორციელებისთვის საჭირო ცოდნა შეიძინეს.
სწავლება მოიცავდა როგორც თეორიულ, ისე პრაქტიკულ ნაწილს ნარჩენების ელექტრონულ სისტემაში ანგარიშგების უზრუნველყოფის ხელშეწყობისთვის.
სასწავლო კურსის მონაწილეებს ლექციებს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს დარგის ექსპერტები და მოწვეული სპეციალისტები უტარებდნენ.
აღნიშნული სასწავლო კურსის მიზანია გარემოსდაცვითი მმართველების მომზადება, რომლებიც ნარჩენების მართვის კოდექსისა და მისგან გამომდინარე ვალდებულებებს, ინსპექტირების პროცედურებსა და კანონაღსრულებას განახორციელებენ.

The learning process for environmental managers has been completed
19 environmental managers have been prepared. The certificates were handed over to students by Ekaterine Bendeliani, the deputy director of the centre.
The participants gained knowledge about preparing and renewing the waste management system of the company, working in the online system of waste management, realizing and organizing the waste management system of the company, and also about self-monitoring and inner control.
The learning course covered both theoretical and practical parts to promote reporting in the electronic system of waste management.
The learning course has been conducted for participants by the field specialists of the Ministry.
The course aims to prepare the environmental managers who will implement the waste management code and the obligations under it.