ორჰუსის კონვენციის განხორციელების 2021-2024 წლების მეშვიდე ეროვნული ანგარიშის პროექტის საჯარო განხილვა
გაცნობებთ, რომ მიმდინარეობს გაეროს ევროპის ეკონომიკური კომისიის „გარემოსდაცვით საკითხებთან დაკავშირებული ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის, გადაწყვეტილების მიღების პროცესში საზოგადოების მონაწილეობის და ამ სფეროში მართლმსაჯულების საკითხებზე ხელმისაწვდომობის“ კონვენციის (ორჰუსის კონვენცია) განხორციელების 2021-2024 წლების მეშვიდე ეროვნული ანგარიშის მომზადება.
ორჰუსის კონვენციის განხორციელების მეშვიდე ეროვნული ანგარიშის პროექტის საჯარო განხილვა გაიმართება 2025 წლის 24 იანვარს 12:00 სთ-ზე, გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის საკონფერენციო დარბაზში (მისამართი: მარშალ გელოვანის გამზირი N32გ).
ორჰუსის კონვენციის განხორციელების მეშვიდე ეროვნული ანგარიშის პროექტთან დაკავშირებით კომენტარების გაგზავნა შესაძლებელია 2025 წლის 22 იანვრამდე, შემდეგ ელ.ფოსტებზე:
anna.cholokava@mepa.gov.ge (გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს გარემოსა და კლიმატის ცვლილების დეპარტამენტის მდგრადი განვითარების სამმართველოს თანამშრომელი ანა ჭოლოკავა)
info@eiec.gov.ge (გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრი)
საზოგადოების მხრიდან კომენტარების დოკუმენტში სათანადოდ ასახვის მიზნით გთხოვთ, მიუთითოთ ანგარიშის შესაბამისი თავი, პუნქტი და ქვეპუნქტი, რომელსაც ეხება თქვენი მხრიდან წარმოდგენილი ინფორმაცია ან/და კომენტარი.
საერთაშორისო, რეგიონულ და არასამთავრობო ორგანიზაციებს შესაძლებლობა აქვთ მოამზადონ ორჰუსის კონვენციის განხორციელებასთან დაკავშირებული ანგარიშები მათ მიერ განხორციელებული პროგრამების/ქმედებების და არსებული გამოცდილების შესახებ და 2025 წლის 1 თებერვლამდე გაუგზავნონ სამდივნოს შემდეგ ელ. ფოსტაზე: aarhus.survey@un.org

PUBLIC DISCUSSION OF THE DRAFT THE SEVENTH NATIONAL REPORT ON THE IMPLEMENTATION OF THE AARHUS CONVENTION FOR 2021–2024
The Seventh National Report for 2021-2024 on the implementation of the UNECE Convention on Access to Information, Public Participation in Decision-making, and Access to Justice in Environmental Matters (Aarhus Convention) is currently being prepared.
A public discussion regarding the draft of the Seventh National Report on the Implementation of the Aarhus Convention will take place on 24 January, 2025, at 12:00 pm in the conference hall of the EIEC (address: No. 32g, Marshal Gelovani Avenue).
Comments regarding the draft Seventh National Report on the Implementation of the Aarhus Convention can be sent until January 22, 2025, to the following email addresses:
• anna.cholokava@mepa.gov.ge (Ana Cholokava, Sustainable Development Division of the Environment and Climate Change Department of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia)
• info@eiec.gov.ge (EIEC)
In order to properly reflect the comments from the public in the document, please indicate the relevant chapter, section, and subsection of the report to which the information and/or comment submitted by you relates.
Reports on programs, actions, and past experiences about the implementation of the Aarhus Convention can be prepared by international, regional, and non-governmental organisations and sent to the Secretariat by February 1, 2025, via the email address aarhus.survey@un.org.