სსიპ გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრში აგრარული განათლების სააკორდინაციო  საბჭოს პირველი სამუშაო შეხვედრა გაიმართა
სსიპ გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრში აგრარული განათლების სააკორდინაციო საბჭოს პირველი სამუშაო შეხვედრა გაიმართა
აგრარული განათლების საკოორდინაციო საბჭოს შექმნის მთავარი მიზანია მხარი დაუჭიროს ფერმერების ქსელის შექმნას ცოდნის გაზიარების მიზნით და  სასოფლო-სამეურნეო ცოდნისა და ინოვაციების სისტემის (AKIS) გაძლიერებას.
შეხვედრაზე განიხილეს ის გამოწვევები, რაც არსებობს ფერმერებისთვის ინფორმაციის მიწოდებისა და ცნობიერების ამაღლების მიმართულებით.
შეხვედრას გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის დირექტორი თამარ ალადაშვილი, პროფესიული უნარების სააგენტოს დირექტორი ირინე მარგიშვილი, ადგილობრივი არასამთავრობო და საერთაშორისო ორგანიზაციების წარმომადგენლები, ჩეხეთის განვითარების სააგენტოს, აგრარული ასოციაციებისა და კერძო სექტორის წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.
აგრარული განათლების საკოორდინაციო საბჭო იქმნება პროექტის - „პროფესიული განათლების სისტემის მოდერნიზება საქართველოს სოფლის მეურნეობაში VET (ფაზა3)“ ფარგლებში.
პროექტი ხორციელდება გარემოს დაცვის და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს სსიპ გარემოსდაცვითი ინფორმაციის და განათლების ცენტრის  მიერ, შვეიცარიის განვითარების და თანამშრომლობის სააგენტოს (SDC) დაფინანსებით და გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) მხარდაჭერით.  პროექტი მიზნად ისახავს, საქართველოს სოფლის მეურნეობაში ექსტენციის და საგანმანათლებლო სერვისების განვითარების მხარდაჭერას.

The first working meeting of the Coordination Council of Agraricultural Education was held at the EIEC and Education of the LSI
The main objective of establishing the Agricultural Education Coordinating Council is to support the creation of a network of farmers for knowledge sharing and the strengthening of the Agricultural Knowledge and Innovation System (AKIS).
The the challenges that exist in the field of providing information and raising awareness to farmers were discussed at the meeting.
Tamar Aladashvili, Director of EIEC, Irine Margishvili, Director of Professional Skills Agency, representatives of local non-governmental and international organizations, the Czech Development Agency, agricultural associations, and private sector representatives attended the meeting.
The Agricultural Education Coordinating Council is being established within the project "Modernization of the Vocational Education System in Georgian Agriculture VET (Phase 3)."
The project is implemented by the EIEC of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia, funded by the Swiss Agency for Development and Cooperation (SDC), and supported by the United Nations Development Program (UNDP). The project aims to support the development of extension and educational services in Georgian agriculture.