გრძელდება რეგისტრაცია ტრენინგზე ,,გარემოსდაცვითი და აგრარული განათლება სკოლაში”
საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს სსიპ გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრი ახორციელებს ზოგადი განათლების დაწყებითი (I-VI კლასი) საფეხურის, ასევე გეოგრაფიისა და სამოქალაქო განათლების მასწავლებლების ტრენინგს - ,,გარემოსდაცვითი და აგრარული განათლება სკოლაში”.
ტრენინგის დასრულების შემდეგ, მონაწილეები მიიღებენ ელექტრონულ ცნობას, რომელიც აღიარებულია სსიპ მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის მიერ როგორც 20-საათიანი სავალდებულო ტრენინგი.
ტრენინგი იმართება როგორც დისტანციურად, Zoom-ისა და Teams-ის პლატფორმის გამოყენებით, ისე პირისპირ რეჟიმში თბილისის სკოლების  მასწავლებლებისთვის.
პროგრამის „გარემოსდაცვითი და აგრარული განათლება სკოლაში” დანერგვის მიზნით, ტრენინგები ხორციელდება 2021 წლიდან. ამ ეტაპზე გადამზადებულია 5300-ზე მეტი პედაგოგი.
ტრენინგთან დაკავშირებით დეტალური ინფორმაციისთვის და რეგისტრაციისთვის ეწვიეთ ბმულს -  https://eiec.gov.ge/Ge/CertificateCourses/2

Registration for the "environmental and agricultural education" training program is still open
The LEPLE EIEC of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia carries out the training of general education primary (I-VI class) as well as geography and civil education teachers—"Environmental and agricultural education at school".
Participants will receive an electronic certificate upon completion of the course, which the LEPL National Centre for the Professional Development of Teachers recognizes as a required 20-hour training.
For teachers at Tbilisi schools, the training is provided both face-to-face and remotely via the Zoom and Teams platforms.
In 2021, the training course will be conducted in order to put the "Environmental and Agricultural Education at School" program into action. More than 5300 teachers have received training as of this point.
Visit the following link for more information about the training and to register: https://eiec.gov.ge/Ge/CertificateCourses/2